BDAR
gdpr

Ministrė A. Bilotaitė: Rusijos vykdomi karo nusikaltimai Ukrainoje nesuderinami su jos naryste JT

Data

2022 10 17

Įvertinimas
0
311270017_1491181407971970_5346821643245957593_n.jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo vaizdo kreipimesi Jungtinių Tautų (JT) konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą konferencijoje pabrėžė, jog Rusijos karas prieš Ukrainą turi tiesioginį poveikį prekybos žmonėmis, ginklų kontrabandos ir neteisėto migrantų gabenimo sritims, įskaitant hibridinėms atakoms režimų naudojamus neteisėtus migrantus.

„Mes turime ne tik kovoti su nusikalstamumu – mes privalome padaryti viską, kad pašalintume jį sukeliančius veiksnius. Dalyvaujant įvairiuose JT formatuose kaskart kyla klausimas – kaip valstybė agresorė, kuri pažeidžia tarptautinę teisę ir aneksuoja suverenių šalių teritorijas, gali būti šios konferencijos ir kitų JT forumų dalyve?“, – JT kalbėjo ministrė A. Bilotaitė.

Kitais metais bus minima JT konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą 20 metų įsigaliojimo sukaktis. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, ši konvencija labai prisidėjo skatinant šalių narių bendradarbiavimą ir siekiant veiksmingiau užkirsti kelią tarptautiniam organizuotam nusikalstamumui ir su juo kovoti.

„Šiandien galime įvertinti du dešimtmečius savo darbo, kurio tikslas – padaryti pasaulį geresne, o svarbiausia – saugesne vieta gyventi. Mums ir mūsų vaikams. Tačiau, nors daugelis valstybių narių deda visas pastangas stiprindamos pasaulinį saugumą ir kovodamos su nusikalstamumu, kitos vykdo karo nusikaltimus“, – teigė A. Bilotaitė.

Ministrė paragino JTO šalis nares tęsti bendras pastangas padedant Ukrainai ir jos žmonėms.

2022 m. spalio 17–21 d. Vienoje (Austrija) vyksta Jungtinių Tautų konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą konferencijos šalių narių 11-oji sesija, skirta kovai su organizuotu nusikalstamumu, prekyba žmonėmis, migrantų gabenimu bei nelegalia ginklų ir jų dalių gamyba bei gabenimu.