2024-05-17

Ministrė A. Bilotaitė: turime ieškoti kitų būdų pilietybės išsaugojimui

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su LR Seimo nare Dalia Asanavičiūte aptarė referendumo dėl pilietybės išsaugojimo rezultatus ir galimus sprendimus, kurie leistų kitos valstybės pilietybę įgijusiems Lietuvos Respublikos piliečiams išsaugoti  Lietuvos pilietybę.

Nors balsavusių asmenų skaičiaus nepakako referendumui įvykti, tačiau dauguma rinkėjų pritarė dvigubos pilietybės statusui.

„Referendume už pilietybės išsaugojimą pasisakė didžioji dalis visuomenės – palaikymas buvo didžiulis, tačiau teisinė sistema neleido mums pasiekti svarbaus tikslo. Todėl turime susitelkti ir ieškoti kitų teisinių būdų, kaip padėti Lietuvos Respublikos piliečiams išsaugoti savo pilietybę ateityje“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

„Virš 1 milijono Lietuvos piliečių palaikymas Pilietybės išsaugojimo referendume – aiškus signalas, kad turime nenuleisti rankų ir ieškoti visų įmanomų teisinių būdų savo piliečių išsaugojimui. Esant sudėtingai geopolitinei saugumo situacijai, mūsų piliečiai, ypač gyvenantys NATO ar kitose Lietuvai draugiškose valstybėse, yra svarbūs Lietuvai. Todėl Vidaus reikalų ministerijos įsitraukimas ypatingai svarbus teisinių būdų paieškai“ , – sako Seimo narė D. Asanavičiūtė

Susitikimo metu nuspręsta parengti siūlymus, kurie leistų išsaugoti Lietuvos piliečius, turinčius Europos Sąjungos, NATO aljansui ar Europos ekonominės erdvei priklausančių šalių pilietybę.