BDAR
gdpr

Ministrė Agnė Bilotaitė: „Medininkų aukų negalime pamiršti“

Data

2021 07 31

Įvertinimas
3
IMG_5426.jpg

Šeštadienį Lietuva prisimena žuvusius prieš 30 metų pareigūnus Medininkuose. Tą liepos 31-osios naktį žuvo pasieniečiai, kurie saugojo nepriklausomos Lietuvos sieną. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pagerbė žudynių aukas prie Medininkų memorialo.

„Šiandien minime liūdną valstybei sukaktį. Praėjo 30 metų nuo tragedijos, kurios niekada nepamiršime. Netekties skausmas artimųjų širdyse niekada neišblės. Beprasmės jaunų pareigūnų, tvirtų ir garbingų Lietuvos vyrų mirtys. Šios aukos mums ir šiandien primena, kad privalome visada likti budrūs savo valstybės ir savo valstybės sienos sargyboje. Šiandien pasienyje turime daug įtampos. Šioje situacijoje mes kliaujamės savo pasienio pareigūnais, kariais, policijos ir kitų tarnybų pareigūnais, kad apgintume savo valstybę, jos interesus“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Prieš 30 metų liepos 31-osios naktį Rygos sovietinės ypatingosios paskirties milicijos rinktinės (OMON) smogikai iš pasalų užpuolė pasienio darbuotojus, nes nesugebėjo stoti į tikrą kovą. Tą kraupią naktį buvo nužudyti muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, Ričardas Rabavičius, policijos „Aro“ pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policininkai Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas. Žudynes išgyveno tik vienintelis Medininkų tragedijos liudininkas – Tomas Šernas.

Senajame Medininkų pasienio poste žuvę pareigūnai gynė mūsų visų nepriklausomybę. Šiandien, praėjus 30 metų po žudynių, mes žemai lenkiamės šiems didvyriams ir jų artimiesiems. Pareigūnai, kurie paaukojo gyvybes, parodė, kad Lietuva už savo nepriklausomybę yra pasiruošusi mokėti aukščiausią kainą. O žmonės, gimę po šitos tragedijos, auga ir gyvena laisvoje šalyje.

 

Medininkų žudynių minėjimo renginiuose dalyvauja žuvusiųjų giminės ir artimieji, Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos atstovai, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento vadovybė, pareigūnai, visuomenės atstovai.