BDAR
gdpr

Ministrės A. Bilotaitės susitikime su kolega M. Kaminski - pažadas padėti Lietuvai sudėtingu metu

Data

2021 07 17

Įvertinimas
4
LT pl.jpg

Penktadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Lenkijos kolega Mariušu Kaminskiu (Mariusz Kamiński). Abu ministrai aptarė neteisėtų migrantų srautus, kurie pastaruoju metu atvyksta iš Baltarusijos į Lietuvą.

Ministrė A. Bilotaitė pateikė naujausius duomenis bei pažymėjo, kad šiemet neteisėtų migrantų yra 24 kartus daugiau nei per visus 2020 m.

„Tai hibridinės agresijos dalis, su kuria pastaraisiais mėnesiais susiduria Lietuva. Iki šiol neturėjome tokių srautų, tad išnaudojame savo resursus ir kalbamės su Europos Sąjungos šalimis bei kaimyninėmis valstybėmis apie bendradarbiavimą ir savitarpio pagalbą“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Lenkijos vidaus reikalų ministras savo ruožtu pabrėžė, kad Lenkija yra pasiruošusi padėti ir solidarizuojasi su Lietuva nelegalios migracijos akivaizdoje. Anot ministro, Lietuvai bus suteikta pagalba ne tik dvišaliu pagrindu, bet taip pat didinami FRONTEX pajėgumai. Jis taip pat pažymėjo, kad Lenkija suteiks pagalbą būtiniausiais daiktais t.y. palapinėmis, lovomis, elektros generatoriais ir kt.

FRONTEX agentūra ketina atsiųsti 9 komandas, kurios galėtų patruliuoti, taip pat sraigtasparnį ir stebėjimo įrangą.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2023 neteisėti migrantai – tai dvidešimt penkis kartus daugiau nei per visus 2020 m. Palyginimui 2020 m. pasieniečiams įkliuvo 74 neteisėtas migrantas, 2019 m. – 37.