BDAR
gdpr

Pareigas palieka Informatikos ir ryšių departamento direktorius

Data

2022 11 25

Įvertinimas
0
direktorius.png

Tomas Stankevičius palieka Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktoriaus pareigas. Dvejus metus departamentui vadovavęs T. Stankevičius talkins ministerijai kaip ekspertas.

„Nuoširdžiai dėkojame Tomui Stankevičiui už pastangas ir atneštus pokyčius informacinių technologijų srityje. Tenka apgailestauti, kad dar vienas patyręs darbuotojas vadovo kėdę valstybės tarnyboje iškeitė į darbą privačiame sektoriuje. Tai dar kartą parodo, jog šiuo metu viešasis sektorius negali konkuruoti su verslu, todėl vis sunkiau išlaikyti stiprius vadovus. Tikimės, jog esminius pokyčius atneš Vyriausybės inicijuota valstybės tarnybos pertvarka“, – teigia vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė.

Strategine pertvarkos kryptimi pasirinktas vadovų korpuso stiprinimas. 2022 m. duomenimis, 50 proc. konkursų į Valstybės tarnybą neįvyksta, iš jų 30 proc. – į įstaigų vadovų vietą. Stebimas didelis atlygio atotrūkis nuo privataus sektoriaus, ypač kalbant apie aukščiausios grandies vadovus – čia jis siekia net 40 proc.

VRM parengtuose Valstybės tarnybos pertvarkos siūlymuose – centralizuotai valdomas profesionalių vadovų korpusas, apmokamas konkurencingu atlygiu. Centralizuotai taip pat būtų vykdomos vadovų atrankos, vertinama jų veikla ir ugdomos kompetencijos – šias funkcijas įgyvendintų naujoji Viešojo valdymo agentūra.

Europos Sąjungos valstybės narės ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančios šalys, kurios vadovų karjerą valdo centralizuotai, gali pasigirti efektyvesniu viešuoju valdymu. Pavyzdžiui, EBPO šalių Valstybės tarnybos efektyvumo indekse Nyderlandai užima 8 vietą, Estija – 12, Airija – 14 vietą, o Lietuva tik 20.