BDAR
gdpr

Pareigūnų gerovei VRM sprendimų ieško kartu su pareigūnų profsąjungomis

Data

2022 07 01

Įvertinimas
2
DSC_7861.jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, susitikusi su statutinių įstaigų vadovais ir pareigūnų profesinių sąjungų atstovais, aptarė pareigūnams aktualias problemas ir galimus sprendimus, siekiant gerinti jų darbo sąlygas, aprūpinimą ir darbo užmokestį. 

Ministrės A. Bilotaitės teigimu, tokie reguliarūs ir neformalūs susitikimai planuojami ir ateityje. Tiek Vidaus reikalų ministerija, tiek ir profesinės sąjungos siekia tų pačių tikslų: didinti statutinių tarnybų patrauklumą, siekti geresnio aprūpinimo ir įstaigų veiklos efektyvumo didinimo, o tai pasiekti, anot ministrės, galima nuolatinio dialogo ir pozicijų derinimo dėka.

„Siekiant didinti pareigūnų pasirengimą turime spręsti darbo užmokesčio ir motyvacijos klausimus, kalbėtis apie kitas opias problemas. Profsąjungos ir ministerija nėra atskiri dariniai, turime dirbti kartu ir siekti bendro tikslo. Itin džiugu, kad šiais metais valstybės ir ES parama pareigūnams pasiekė rekordines aukštumas, o tai prisidės prie daugelio problemų sprendimo bei valstybės saugumo didinimo“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Šiuo metu baigiamas rengti Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama tobulinti darbo užmokesčio sistemą ir užtikrinti teisingesnį apmokėjimą už darbą,  labiau atliepti statutinės tarnybos specifiką ir didinti darbo užmokesčio sistemos lankstumą.

Projekte numatoma padidinti minimalius pareiginių algų koeficientus, priedus už laipsnius, tobulinti priedų ir priemokų sistemą.  

Susitikime diskutuota ir apie pareigūnų bei karių valstybines pensijas. Šiuo metu peržiūrimos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatyme įtvirtintos valstybinių pensijų skyrimo ir apskaičiavimo sąlygos, siekiant, kad ši socialinė garantija labiau atitiktų jos paskirtį bei apskaičiuojant valstybinės pensijos už tarnybą  dydį būtų labiau įvertinta ilgalaikė tarnyba.  

Susitikimo dalyviai taip pat pastebėjo būtinybę tobulinti pareigūnų ir karių reabilitacijos sistemą, užtikrinant jos kokybę ir reabilitacijos paslaugų pareigūnams prieinamumo klausimus.    

Šių metų valstybės biudžete viešojo saugumo sričiai skirta 642,8 mln. eurų. 31 mln. eurų skirta vidaus reikalų statutinių įstaigų pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčiui didinti, 5,5 mln. – pareigūnų aprūpinimui būtiniausiomis priemonėmis, o 7,3 mln. eurų – pareigybėms komplektuoti. Vidurinės grandies pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2022 m. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie VRM siekia 1376 eurus.

Ministrė A. Bilotaitė taip pat sudarė darbo grupę, kuri parengė vidaus reikalų statutinių pareigūnų karinio aprūpinimo standarto projektą. Atsižvelgiant į pasikeitusį grėsmių intensyvumą regione ir agresijos prieš Ukrainą pamokas, naujas standartas padės sudaryti prielaidas geriau pareigūnams patiems apsisaugoti ir apsaugoti gyventojus. Vidaus reikalų sistemos karinio aprūpinimo standartas būtų sudarytas iš trijų komponentų: 1) individualios pareigūnų aprūpinimo priemonės; 2) specialiosios priemonės pagal funkcijas (vaidmenis); 3) ginkluotė.