BDAR
gdpr

Pasienyje nerimą keliančios tendencijos – pasieniečiai ir per šventes dirbs sustiprintu režimu

Data

2021 12 20

Įvertinimas
0
agne-bilotaite-61b9fb0bd432b.jpg

Nors pastarosiomis paromis Lietuvos – Baltarusijos pasienyje buvo santykinai ramu, tačiau nerimą kelia pasienyje su Lenkija  nauja smurtinių migrantų įsiveržimų tendencija, taip pat suaktyvėjusios  informacinės atakos, migrantams skleidžiama dezinformacija. Be to pirmą kartą sulaikyti Lietuvos piliečiai, kurie dalyvavo migrantų gabenime. Šie žmonės siejami su nusikalstamu pasauliu. Iš viso generalinė prokuratūra yra pradėjusi 32 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėtų žmonių gabenimo.

Pasak ministrės Agnės Bilotaitės, ir šventiniu laikotarpiu tarnybos išliks aukščiausioje parengtyje, o siena bus saugoma sustiprintu režimu.

„Akivaizdu, kad Baltarusijos režimas testuoja pareigūnų budrumą ir pasirengimą, todėl turime būti pasiruošę bet kokiems scenarijams. Noriu patikinti, kad ir šventiniu laikotarpiu visos tarnybos atidžiai stebės situaciją pasienyje ir informacinėje erdvėje, kad apsisaugotume nuo galimų atakų ir provokacijų“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė kategoriškai paneigė viešojoje erdvėje plačiai skleidžiamą dezinformaciją apie Lietuvos ir Irako pareigūnų susitarimus dėl netesėtų migrantų apgyvendinimo Vilniuje. Ministrės teigimu su Irako diplomatais susitinkama tik tam, kad galima būtų kaip įmanoma sklandžiau ir greičiau grąžinti prieglobsčio negavusius migrantus į kilmės šalį

Šiuo metu Iš Lietuvos savo noru į kilmės šalis grąžinti 427 neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykę migrantai.

Praėjusią savaitę Lietuvoje lankėsi Irako ambasados delegacija – sekretoriai Aimanas Dhaifas Abdulmajeedas, Ahmedas Ghanimas Abduljabbaras ir Samiras Tui. Per savaitę Irako diplomatai padėjo sutvarkyti dar 80 migrantams grįžti į tėvynę reikalingus kelionės dokumentus ir formalumus. Šiuo metu 109 Irako piliečiai turintis kelionės dokumentus pasiruošę savanoriškai grįžti į Irako Respubliką.

Siekiant paskatinti savanorišką grįžimą, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma savanoriškai į kilmės šalis norintiems grįžti migrantams išmoką didinti tris kartus – iki 1000 eurų. Šių išmokų didžioji dalis bus finansuojama iš Europos Komisijos Lietuvai suteiktos paramos migracijos krizės valdymui.

Sprendimas dėl 1000 eurų paramos galios iki 2022 m. sausio 20 d. ir bus taikomas tik šiuo metu Lietuvoje esantiems migrantams. Valstybės sienos apsaugos tarnyba savanoriškai grįžtantiems migrantams iki šiol teikė 300 eurų finansinę paramą bei parūpindavo kelionės bilietus. 

Šiuo metu pasienyje su Baltarusija jau nutiesta 134 km koncertinos.