BDAR

Per savaitę beveik du tūkstančiai kirtusių sieną su Lenkija asmenų neužpildė anketų

Data

2021 02 23

Įvertinimas
1
lietuvos-ir-lenkijos-pasienyje-5e6dee6ee6524.jpg

Valstybės sienos apsaugos pareigūnai (VSAT) nuo vasario 17 dienos atlieka atvykstančiųjų kontrolę prie sienos su Lenkija. Nuo praėjusios savaitės patikrintų asmenų skaičius siekia 2 839, atvyko be QR kodų 1 939 asmenys. Pasieniečiai pastariesiems padėjo užpildyti anketas patikros vietose. VSAT pareigūnai nurodo, kad pasitaikė atvejų, kai informacija neatitinka faktinių duomenų, todėl tuos duomenis reikia tikrinti. Iš viso vasario 17–23 dienomis į Lietuvą atvyko 6 840 transporto priemonių.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu pasieniečiai sustiprino vidaus Europos Sąjungos sienos su Lenkija kontrolę. Pasieniečiai tikrina, ar keliautojai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (nuoroda: https://keleiviams.nvsc.lt) yra pateikę būtiną informaciją apie save ir ar ji atitinka asmenų faktinius duomenis. Jeigu tikrinamas asmuo neužpildė minėtos anketos arba pateikė netikslius (ne visus) duomenis, VSAT pareigūnai kontroliuoja, kad toks anketos pateikimas ar duomenų tikslinimas būtų atliekamas iškart mobiliame kontrolės poste.

Nuo vasario 8 dienos, sustiprinus visų į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolę šalies oro uostuose bei Klaipėdos jūrų uoste, pasieniečiai juose irgi talkina NVSC specialistams vykdyti priemones, padedančias laikytis karantino reikalavimų. Visi per jūrų ir oro uostus į Lietuvą atvykę asmenys, prieš juos palikdami, privalo pereiti papildomai įrengtus patikros punktus. Juose tikrinamos keleivių užpildytos NVSC anketos, įvertinami keleivių turimi COVID-19 ligos tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas.

Nuo vasario 22 dienos izoliacija privaloma ir vežėjams – pradedant atvykimo į Lietuvą diena, baigiant išvykimo iš jos teritorijos diena, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą dienos.

Per savaitę, t. y. vasario 15–22 dienomis, VSAT pareigūnai pradėjo tirti trisdešimties asmenų, pažeidusių karantino reikalavimus ir Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamų ligų kontrolės ir prevencijos įstatymą, administracinius nusižengimus.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. yra renkami ir teikiami duomenys apie asmenis, grįžusius ar atvykusius iš šalių, paveiktų mutavusio koronaviruso infekcijos. Per praeitą savaitę patikrinti 1 627 asmenys, grįžę iš Airijos, Danijos, Nyderlandų, Brazilijos, Izraelio, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos.

Anot Policijos departamento, praėjusią savaitę 61 proc. sumažėjo pažeidimų dėl kaukių nedėvėjimo, tačiau išaugo skaičius žmonių, kurie buvo nubausti už tai, kad būriavosi. Policija gavo nemažai pranešimų ir dėl to, kad viename būste būna daugiau kaip dviejų šeimų nariai. Tokių pažeidimų skaičius siekia daugiau nei 800 atvejų.