BDAR
gdpr

Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos delegacija lankėsi VRM – aptartos migracijos krizės valdymo priemonės

Data

2021 11 25

Įvertinimas
0
DSC_4935 (2).JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Europos reikalų komiteto vicepirmininko Pieyre-Alexandre Anglade vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptarta padėtis Lietuvos – Baltarusijos pasienyje ir poreikis keisti Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio politiką. Delegacija taip pat apsilankė Lietuvos-Baltarusijos pasienio ruože.

Prancūzija nuo 2022 m. pradžios, pusmetį pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Susitikimo metu A. Abramavičius išreiškė lūkestį, jog Prancūzija galėtų padėti spręsti migracijos krizę prie ES išorinių sienų, stiprinant diplomatinius ryšius su neteisėtų migrantų kilmės šalimis. Pasak viceministro, reikia ieškoti būdų, kaip susitarti su tomis šalimis dėl migrantų grąžinimo. Jis pabrėžė, jog Lietuva aktyviai dirba su Iraku, kurio piliečiai sudaro du trečdalius visų neteisėtai į Lietuvą vasarą atvykusių migrantų – Lietuvoje lankęsi Irako konsulai praėjusią savaitę padėjo 88 namo norintiems grįžti irakiečiams sutvarkyti kelionės dokumentus.

Susitikimo metu viceministras A. Abramavičius pabrėžė poreikį keisti ES teisės aktus ES sienų apsaugos, migracijos ir prieglobsčio srityse. Lietuva jau yra subūrusi 12 šalių aljansą, išreiškusį Lietuvai solidarumą šiuo klausimu, taip pat palaikymą viešai pareiškė dar dvi šalys.

Lietuva ir kitos 13 ES šalių narių siekia Šengeno sienų kodekse numatyti aiškias taisykles, kokių veiksmų šalys gali imtis neteisėtos migracijos ir kitų hibridinių grėsmių atvejais, įtvirtinti fizinį barjerą kaip vieną iš apsaugos priemonių, kuriai būtų skirtas adekvataus finansavimas iš ES biudžeto, bei toliau plėtoti bendrus ES išorės sienų apsaugos standartus.