BDAR
gdpr

Prisimename Nepriklausomybės gynėjus

Data

2021 01 13

Įvertinimas
4
sausio-13-osios-atminimui-prie-televizijos-boksto-padeti-vainikai-5ffdb4fa574cd.jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai virtualaus renginio metu prisiminė ir pagerbė Nepriklausomybės gynėjus, kurie gyvai liudija prieš 30 metų vykusią taikią kovą už laisvę ir tuos, kurie žuvo vardan Lietuvos.

„Noriu pasveikinti visus su mūsų laisvės diena. Per 30 metų tiek visko nuveikta, taip toli nueita. Nors per tuometinius įvykius man buvo tik aštuoneri metai, atsimenu didelį nerimą ir baimę. Prisimenu mūsų mokytojus, kurie be galo stengėsi, kad vaikai suprastų tikrąją istoriją. Tuometiniai vaikai šiandien jau yra atsakingi už savo valstybės ateitį. Matydami ir suvokdami, kiek aukų pareikalavo mūsų laisvė, turime prisiimti atsakomybę, dirbti ir saugoti mūsų laisvę ir nepriklausomybę. Būkime verti savo laisvės, “ – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vaizdo įraše savo prisiminimais apie tuometinius įvykius dalijosi Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis.

„Buvo daug pasiaukojimo. Žmonių žuvo ne tiek daug, kiek jie statė save į pavojų. Kiek išdrįso stoti prieš įžūlų, savimi pasitikintį ir, tartum, nebaudžiamą priešą,“ – pasakojo Vytautas Landsbergis. “Šiandien noriu visus pasveikinti. Džiaugiuosi, kad turim savo šalį, savo valdžios struktūras. Noriu pasveikinti dabar visus dirbančius valdžios struktūrose žmones ir linkiu didelės ištvermės, nes jos dar reikės.“

Renginio metu pagarbą Nepriklausomybės gynėjams išreiškė tuo metu dirbęs vidaus reikalų ministro pavaduotojas Vaclovas Zabarauskas. Renginyje taip pat dalyvavo 1991 m. Medininkuose ir Krakūnuose savo pareigas vykdžiusių ir nužudytų vidaus reikalų sistemos pareigūnų artimieji.

Vidaus reikalų ministerija ir šiemet prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – ministerijos darbuotojai ant palangių įžiebė vienybės ir atminimo žvakutes.