BDAR

Pristatyta nuotolinių mokymų platforma, skirta kovai su prekyba žmonėmis

Data

2020 12 16

Įvertinimas
0
rudeni-sugrizusi-vasara-pakviete-i-skverus-ir-parkus-59c676e93ed31 (3).jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje nuotoliniu būdu buvo organizuotas seminaras „Prekyba žmonėmis. Kompleksinė pagalba aukoms. Prevencija“, skirtas prekybos žmonėmis nuotolinių mokymų platformai pristatyti.

Nuotolinis prekybos žmonėmis kursas buvo sukurtas bendradarbiaujant ministerijai su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra., įgyvendinant Kovos su prekyba žmonėmis 2017–2019 metų veiksmų plano priemonę „Nuotolinio mokymo kurso apie prekybą žmonėmis, asmenų, galėjusių nukentėti nuo prekybos žmonėmis, atpažinimą (nustatymą), bendravimo su jais ypatumus ir pagalbos jiems suteikimą bei nukentėjusiųjų ir liudytojų apsaugą, prekybos žmonėmis nusikaltimų specifiką, kvalifikavimo ir įrodymų surinkimą, teisės aktų dėl prekeivių žmonėmis turto konfiskavimo taikymą medžiagos parengimas ir įdiegima.

Nuotolinio mokymo kurso medžiaga yra įdiegta taip, kad pareigūnai ir specialistai galėtų nuotoliniu būdu darbo vietoje, kas itin aktualu šiuo metu, įgyti žinių apie prekybą žmonėmis ir, sėkmingai atlikę testus kiekvienos nuotolinio mokymo kurso dalies pabaigoje, galėtų atspausdinti nuotolinio mokymo kurso baigimo pažymėjimą. 

Kursą sudaro dvi dalys: bendroji ir specialioji. Bendroji kurso dalis skirta pareigūnams ir specialistams, kurie atlikdami savo funkcijas gali bendrauti su nukentėjusiuoju ar galėjusiu nukentėti nuo prekybos žmonėmis asmeniu. 

Šioje dalyje pateikta informacija apie prekybos žmonėmis, rizikos faktorius, nuo prekybos žmonėmis nukentėjusių asmenų psichologija, elgsena, bendravimo su jais ypatumai, jų pagalbos poreikių įvertinimas, skubios pagalbos suteikimas ir kt.

Specialioji kurso dalį gali studijuoti tik prekybos žmonėmis tyrimus atliekantys pareigūnai, šiuos tyrimus organizuojantys prokurorai ir šios kategorijos baudžiamąsias bylas nagrinėjantys teisėjai. Šioje dalyje pateikiamas prekybos žmonėmis nusikaltimų kvalifikavimas ir ikiteisminio tyrimo pradėjimas, įvairių prekybos žmonėmis formų tyrimų atlikimas ir įrodymų surinkimas Lietuvoje ir kitose valstybėse. 

Prisiregistruoti į nuotolinę mokymų platformą galima čia: https://pzmokymai.vrm.lt/