BDAR
gdpr

Radviliškis pirmasis išbandys bendros priešgaisrinės saugos sistemos pilotinį modelį

Data

2022 10 20

Įvertinimas
0
DSC_8428.JPG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius pasirašė trišalę sutartį dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio įgyvendinimo. Radviliškio raj. savivaldybė yra pirmoji, savanoriškai sutikusi išbandyti pilotinį modelį, kurio metu bus konsoliduotos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pajėgos.

Pilotinis modelis padės pagerinti savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kelti jų profesinę kvalifikaciją, padidinti darbo užmokestį. Tai užtikrins operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, šis pilotinis projektas akivaizdžiai parodys siūlomo centralizuoto modelio privalumus ir suteiks pagrindą tolimesniems pokyčiams, didinantiems visuomenės saugumą.

„Dabartinė dviejų lygių Priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema yra neefektyvi, ją sudėtingiau administruoti, ji brangesnė. Tą konstatuoja ir ekspertai. Turime imtis pokyčių, nes neefektyvios sistemos kainą matuojame žmonių gyvybėmis. Kaimiškose vietovėse  gaisruose žūstančiųjų skaičius 5 kartus didesnis nei didmiesčiuose. Jaučiamės subrendę pokyčiams, todėl džiaugiamės bendro pilotinio projekto Radviliškio rajono savivaldybėje startu“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pilotinis projektas startuos nuo 2023 m. sausio 1 d. Jo metu Radviliškio raj. savivaldybės SPT ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perims PADG. Jį įgyvendinant bus išlaikytos ugniagesių gelbėtojų socialinės garantijos ir tarnybos tęstinumas. Ugniagesiai gelbėtojai turės galimybę dirbti su modernesne technika ir įranga, jie bus aprūpinti apsaugos priemonėmis. Kaip ir iki šiol šioje rajono savivaldybėje dirbs šešios ugniagesių komandos.

„Mūsų pagrindinis tikslas – gyventojų  ir jų turto saugumas. Ir, žinoma, užtikrinant parengtį  yra būtinas  tinkamas ugniagesių gelbėtojų aprūpinimas. O šis priešgaisrinės saugos modelis padės jį pagerinti, todėl tai  atlieps tiek ugniagesių, tiek gyventojų lūkesčius“, – teigia PAGD direktorius Saulius Greičius.

„Šios priešgaisrinės saugos reformos reikėjo jau prieš 20-25 metus, tačiau ji niekaip nepajudėjo iš vietos dėl politinio neryžtingumo. Tikiuosi, kad būdami pirmi parodysime gerą pavyzdį visai Lietuvai. Lauksime pilotinio projekto rezultatų, tikiu, kad jie bus teigiami“, – sako Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis.

Siekdama sukurti vieningą sistemą, Vidaus reikalų ministerija inicijavo pilotinį modelį „Bendra priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema – kokybiška ir patikima pagalba nelaimės atveju“ ir pakvietė šalies savivaldybes jame savanoriškai dalyvauti.