Seimas pritarė VRM siūlymams atsisakyti prievolės lydėti daugiagabarites transporto priemones policijos automobiliais
Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlytiems Kelių ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymų pakeitimams, kuriais atsisakoma reikalavimo policijos automobiliais lydėti didžiagabarites transporto priemones. Pakeitimais siekiama optimizuoti policijos resursų panaudojimą ir mažinti policijos pajėgų perteklines funkcijas, nustatyti efektyvesnį reglamentavimą vykdant krovinių vežimą didžiagabaritėmis transporto priemonėmis.
„Iki šiol buvęs teisinis reguliavimas įpareigojo policiją kasmet skirti didelius resursus krovinių transporto priemonių lydėjimui, nors šį darbą nesudėtingai galėtų daryti kiti subjektai. Tai svarbus pokytis, kuriuo siekiama sumažinti perteklinę pareigūnų darbo krūvių naštą ir sudaryti jiems sąlygas efektyviau vykdyti tiesiogines funkcijas – užtikrinti viešąją tvarką, kelių eismo pažeidimų kontrolę“, – sako Vidaus reiklų ministrė Agnė Bilotiatė.
2023 m. policijos pareigūnai lydėjo 538 didžiagabarites transporto priemones. Šiam tikslui buvo pasitelkti 827 pareigūnai, kurie kelyje praleido daugiau nei 3 tūkst. valandų ir nuvažiavo beveik 170 tūkst. kilometrų policijos transporto priemonėmis. Policijos išlaidos šiai funkcijai atlikti siekė daugiau nei 160 tūkst. eurų.
Priimtais pakeitimais atsisakoma reikalavimo lydėti didžiagabarites transporto priemones policijos automobiliu, kai jų plotis su kroviniu ar be jo yra didesnis kaip 4 m. ir (ar) ilgis – 24 m. Nuo šiol, siekiant užtikrini eismo saugumą, didelius krovinius gabenančias transporto priemones lydės patys krovinius vežantys ar krovinių lydėjimo paslaugas teikiantys subjektai automobiliais (nemažiau kaip dviem) su įjungtais oranžiniais žybčiojančiais švyturėliais, po vieną priekyje ir gale.
Šis pakeitimas ne tik sumažins administracinę naštą, bet ir padės verslo subjektams greičiau organizuoti krovinių pervežimą, mažinant logistines sąnaudas ir gerinant tiekimo grandines. Atsisakius policijos palydos, sumažės transporto vėlavimai, kroviniai galės greičiau pasiekti paskirties vietas.
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, kaip ir iki šiol, toliau ekskortuos oficialias delegacijas ir saugomus asmenis, transporto priemones, kuriomis vežami keleiviai, masiniai ir kitokių renginių dalyviai; esant neįprastam transporto priemonių srautui ir poreikiui, skirs pajėgų tam tikrų ruožų ar sankryžų kontrolei.
Pakeitimai įsigalios nuo 2025 m. sausio 1 d.
Atnaujinimo data: 2024-11-13
Taip pat skaitykite:
Griežtesnės migracijos priemonės sumažino užsieniečių skaičių Lietuvoje
Savivaldybės kviečiamos rengtis gyventojų evakuacijai ir teikti paraiškas
Nuo 2025 m. vairavimo egzaminai Lietuvoje – tik valstybine lietuvių arba oficialiomis ES kalbomis
Ministrė A. Bilotaitė: migracijos tvarka griežtinama dėl grėsmių nacionaliniam saugumui