BDAR
gdpr

Seimas svarstys Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektą

Data

2022 11 18

Įvertinimas
0
6358e24f42da720221026igphoto2103.jpg

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) pakeitimo ir su juo susijusių įstatymų projektus. Sisteminės valstybės tarnybos pertvarkos siūlymuose – siekis valstybės tarnybą priartinti prie darbo rinkos ir priemonės viešojo valdymo sektoriaus konkurencingumo, efektyvumo ir lankstumo didinimui.

 „Ačiū, kad valstybiškas požiūris šiandien nugalėjo – Seimas svarstys mūsų pateiktus siūlymus dėl valstybės tarnybos tobulinimo. Ši pertvarka yra mūsų visų atsakomybė prieš Lietuvos žmones. Nuo to priklausys ne tik gyventojams teikiamų viešųjų paslaugų kokybė, bet ir tai, kaip efektyviai valstybė galės veikti ir dorotis su kylančiais iššūkiais“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Atliepiant Seimo Teisės departamento pastabas, VTĮ projekte atliktos korekcijos dėl maksimalaus pareiginės algos koeficiento ir priemokų apribojimo. Vidaus reikalų ministerija taip pat atsižvelgė į naujausią Konstitucinio Teismo nutarimą dėl tarnautojams keliamų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

Tobulinti valstybės tarnybą numatoma penkiomis strateginėmis kryptimis: sustiprinti vadovų korpusą, ugdyti reikiamus valstybės tarnautojų gebėjimus, valstybės tarnautojų veiklą orientuoti į rezultatus, sukurti naują darbo užmokesčio apmokėjimo sistemą ir įkurti Viešojo valdymo agentūrą.

Viešojo sektoriaus kokybinė transformacija yra šios Vyriausybės prioritetas, kurį įgyvendina Vidaus reikalų ministerija. Lygiagrečiai vykdomi trys projektai – funkcijų peržiūra ir institucijų tinklo optimizavimas, administracinių ir viešųjų paslaugų peržiūra bei valstybės tarnybos pertvarka.