BDAR
gdpr

Susitikime su Armėnijos teisingumo ministru aptartos bendradarbiavimo galimybės

Data

2022 05 26

Įvertinimas
0
DSC_7477.JPG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su viceministru Arnoldu Abramavičiumi bei ministrės pirmininkės patarėju Kęstučiu Lančinsku susitiko su Armėnijos teisingumo ministru Karen Andreasyan ir Armėnijos ambasadoriumi Lietuvoje Hovhannes Igityan. Pokalbio metu buvo aptartos Lietuvos institucinės pagalbos galimybės kuriant civilinę Armėnijos vidaus reikalų ministeriją ir pristatyta Lietuvoje veikianti Integruota baudžiamojo proceso informacinė sistema.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė taip pat pasveikino pradėjus eiti pareigas naujai paskirtą Armėnijos ambasadorių Lietuvoje ir dėkojo už  sėkmingą šalių bendradarbiavimą.

Armėnijos teisingumo ministro teigimu, Armėnija siekia įkurti Vidaus reikalų ministeriją bei atlikti būtinas Armėnijos policijos reformas, todėl Lietuvos bei kitų tarptautinių partnerių patirtis būtų labai vertinga. 

 „Armėnija yra svarbi Lietuvos partnerė ir aktyvi ES Rytų partnerystės šalis. Politiniai ir instituciniai ryšiai leidžia mūsų šalims efektyviau bendradarbiauti ir siekti abipusių interesų užtikrinimo. Esame pasiruošę padėti Armėnijai steigiant vidaus reikalų ministerija ir vykdant su tuo susijusias reformas – turime daug žinių ir didelę patirtį, kuria galime pasidalinti“, – kalbėjo ministrė A. Bilotaitė.

Susitikimo metu išsamiai pristatytos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kompetencijos sritys, struktūra bei vykdytos reformos. Pažymėta, jog 2019 m. vykęs TAIEX programos lėšomis finansuotas Armėnijos pareigūnų mokomasis vizitas Lietuvoje gali tapti puikiu pavyzdžiu tolesniam bendradarbiavimo vystymui.

Atsakydamas į Armėnijos delegacijos klausimus, Ministrės Pirmininkės patarėjas K. Lančinskas atkreipė dėmesį, kad policijos reforma yra viena iš sėkmingiausių didelių sisteminių reformų įgyvendintų Lietuvoje, kurios pamokomis galėtų pasinaudoti kolegos iš Armėnijos.

Susitikimo metu Armėnijos delegacijai buvo pristatyta Integruota baudžiamojo proceso informacinė sistema, kurios pagalba optimizuotas baudžiamasis procesas: kompiuterizuoti baudžiamojo proceso veiksmai ir procedūros bei automatiniu būdu tvarkomi baudžiamojo proceso veiksmų ir procedūrų duomenys.