BDAR
gdpr

Susitikime su Tarptautine migracijos organizacija aptarti Ukrainos karo pabėgėlių klausimai

Data

2022 11 16

Įvertinimas
0
DSC_8584.JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) regioninio biuro direktoriumi Ola Henrikson ir Vilniaus biuro vadovu Eitvydu Bingeliu. Susitikime aptarta parama nuo karo bėgantiems ukrainiečiams bei kiti aktualūs europinės darbotvarkės klausimai.

Viceministro A. Abramavičiaus teigimu, dėl Rusijos karo Ukrainoje kilęs nematytas pabėgėlių srautas yra iššūkis, kurį reikia spręsti bendromis valstybių, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų jėgomis.

„Lietuva vertina ir nuosekliai remia Tarptautinės migracijos organizacijos veiklą pasaulyje ir Lietuvoje. Organizacija vaidiną ypatingą humanitarinį vaidmenį užtikrinant pagalbą ir teikiant būtinas paslaugas Ukrainos žmonėms tiek priimančiose šalyse, tiek karo draskomoje Ukrainoje“, – teigia A. Abramavičius.

Anot TMO regioninio biuro  direktoriaus, karas Ukrainoje tapo jo vadovaujamo biuro pagrindiniu darbotvarkės klausimu. O. Henrikson pažymėjo, kad siekiant palengvinti naštą Ukrainos pabėgėlius priimančioms šalims, joms ieškoma finansinės paramos galimybių.

Nuo pirmos karo dienos Lietuva operatyviai organizavo pagalbą ukrainiečiams – atidaryti 7 registracijos centrai, pasitelkta nevyriausybinių organizacijų ir savanorių pagalba. Ukrainiečiai taip pat gavo teisę nemokamai gyventi nustatytoje vietoje, o jeigu neturi kitų pajamų Lietuvoje – gauti piniginę paramą, taip pat gauti būtinąją medicinos pagalbą ir socialines paslaugas, o nepilnamečiai – galimybę mokytis.