BDAR
gdpr

Susitikimo su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininku metu –neteisėtos migracijos prevencijos klausimai

Data

2021 10 14

Įvertinimas
0
DSC_4485 (2).JPG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininko László Kövério vadovaujama delegacija.  Per susitikimą dėmesys skirtas neteisėtai migracijai į Europos Sąjungą (ES) per Lietuvos-Baltarusijos sieną ir galimo atsako  į Baltarusijos režimo organizuojamą hibridinę ataką klausimui.

„Dar kartą nuoširdžiai dėkoju Vengrijai už politinį palaikymą, dalijimąsi patirtimi ir paramą, kuomet Lietuva bei kaimyninės Latvija ir Lenkija susidūrė su iki šiol nematyta Baltarusijos režimo hibridine agresija. Mums pavyko atremti  šią ataką, kurioje naudojami ginklai – apgauti žmonės  ir dezinformacijos lavina, nes radome greitus sprendimus nacionaliniu lygiu. Tačiau vien nacionalinio lygmens priemonių nebepakanka, reikia naujų bendrų ir skubių ES lygmens sprendimų“, – teigė vidaus reikalų ministrė.

Praeitą savaitę, prieš Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdį, ministrės A. Bilotaitės iniciatyva buvo išsiųstas bendras 12 valstybių narių pasirašytas laiškas Europos Komisijai, kuriame pabrėžiama būtinybė stiprinti ES išorės sienų apsaugą, užkirsti kelią nedemokratiniams režimams piktnaudžiauti ES prieglobsčio sistema ir kitomis panašaus pobūdžio hibridinėmis grėsmėmis, įtvirtinti fizinį barjerą kaip vieną iš sienos apsaugos priemonių  ir skirti tam ES finansavimą.

Vengrija buvo viena iš šią iniciatyvą palaikiusių šalių, o taip pat laišką pasirašė Austrija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Kipras, Latvija, Lenkija ir  Slovakija. Dar 2 šalys – Rumunija ir Slovėnija – išsakė palaikymą Tarybos posėdžio metu.

Vengrija taip pat yra pasiūliusi Lietuvai paramą – medžiagų, reikalingų įrengti fizinį barjerą 15 km ruože. Šiuo metu jau įrengta 49 km koncertinos barjero Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, o visą fizinį barjerą – apie 500 km ilgio – planuojama pastatyti per metus laiko.

„Norėčiau padėkoti už susitikimą ir vaisingą diskusiją. Mes pasiruošę jums padėti, nes siena, kurią ginate, tai ne tik Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos siena“, - kalbėjo Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininkas L. Kövéris

Šiais metais neteisėtai Lietuvos sieną kirto 4172 asmenys. Tai yra 56 kartus daugiau, nei 2020 metais ir 112 kartų daugiau, nei 2019 metais.