BDAR
gdpr

Tarnybos pareigūnai dalyvauja tarptautinėje misijoje Kosove

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
316122849_504455155050516_6909970096908053354_n.jpg

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai išvyko į tarptautinę misiją Kosove vykdyti iškeltus uždavinius ir įsipareigojimus šalims partnerėms. EULEX Kosovo misijoje Europos žandarmerijos Specialiųjų operacijų komandos sudėtyje, Tarnybos pareigūnai prisijungs prie saugumo užtikrinimo visoje Kosovo respublikoje palaikant, o reikalui esant ir atstatant viešąją tvarką, taip pat vykdant specialiąsias operacijas padidintos grėsmės sąlygomis.  Į misiją  vykstama pagal šiais metais gautą spalio mėnesio  Europos žandarmerijos pajėgų štabo kvietimą.

2004 metais kaip vienas iš Europos Sąjungos krizių valdymo instrumentų buvo įkurtos Europos žandarmerijos pajėgos (EUROGENDERFOR).

Partnerystė su EŽP sudaro išskirtines sąlygas Lietuvai ir Viešojo saugumo tarnybai prisidėti prie saugaus pasaulio kūrimo kartu dalyvaujant tarptautinių pajėgų misijose aktyviai įgyvendinat Lietuvos užsienio bei Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politiką. Bendradarbiavimas su tarptautine institucija skatina tobulėti vykdant nustatytus uždavinius ir ieškant geros patirties Europos Sąjungos šalyse. Buvimas EŽP partnere užtikrina palaikymą Tarnybai dalyvaujant tarptautinėse misijų operacijose EŽP sudėtyje, taip pat tobulinti nacionalinių pajėgų kompetencijas ir prisidėti prie stabilumo ir saugumo.