BDAR
gdpr

Tarptautinio konkurso apie prekybą žmonėmis nugalėtoja – lietuvė

Data

2021 12 07

Įvertinimas
0
tfthb7dec-e1637577059395.png

Vilniaus universiteto studentė Urtė Vajavudzkaitė tapo tarptautinio projekto Atsakinga, etiška ir jautri žurnalistika prekyba žmonėmis tema (THALIA), kurio partneris Vidaus reikalų ministerija, konkurso nugalėtoja.

Konkurso nugalėtojai Urtei suteikta galimybė pristatyti savo darbą apie prekybą vaikais Lietuvoje baigiamojoje projekto veikloje Stokholme – tarptautinėje žurnalistikos konferencijoje gruodžio 7 d.

Projekto THALIA metu Baltijos Jūros Valstybių Taryba valstybėse narėse organizavo seminarus bei konkursą prekybos žmonėmis tema, kuriuose sudalyvavo daugiau nei 450 žurnalistikos studentų iš Lietuvos, Švedijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Latvijos bei Norvegijos. Projekto metu Baltijos regiono šalyse organizuotos interaktyvios veiklos, suteikusios studentams įžvalgų apie prekybos žmonėmis problemą ir vertingų patarimų iš įvairių specialistų, turinčių patirties nušviečiant prekybą žmonėmis ir susijusius nusikaltimus.

Tarptautiniame projekte dalyvavę žurnalistikos studentai kūrė filmus, fotografijų ciklus, publikacijas bei radijo laidas prekybos žmonėmis tema. Geriausi studentų darbai atstovavo savo šalims. Urtės Vajavudzkaitės vaizdo pasakojimas ir Redos Petrikaitės radijo pasakojimas taip pat buvo išsiųsti į tarptautinį žurnalistikos studentiškų darbų konkursą.

Projektą inicijavo Baltijos jūros valstybių tarybos (CBSS) sekretoriatas ir su Švedijos instituto dotacija įgyvendina projektą kartu su Estijos, Latvijos, Ukrainos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos valstybinėmis nacionalinėmis institucijomis, organizacijomis ir universitetais, vienas iš projekto partnerių – Vidaus reikalų ministerija.

Medijų ir žurnalistikos vaidmuo formuojant kolektyvinį supratimą apie prekybą žmonėmis (TBH) yra labai svarbus. Netikslūs, neetiški pranešimai gali turėti skaudžių pasekmių šio nusikaltimo išnaudojamoms aukoms. Tuo pat metu žiniasklaida yra svarbi suinteresuotoji šalis, didinanti informuotumą ir prisidedanti prie veiksmingos tokių nusikaltimų prevencijos.