BDAR
gdpr

Tikrinant pareigūnų fizinį pasirengimą dalyvaus ir medikai

Data

2022 10 14

Įvertinimas
0
626e88a7d76c420220501lbal4613 (1).jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šią savaitę pavedė visoms vidaus reikalų statutinėms tarnyboms  užtikrinti, kad pareigūnų fizinio pasirengimo normatyvų vertinimą prižiūrėtų medikai.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, atsižvelgus į pastarųjų dienų skaudžius įvykius, kuomet policijos bendruomenę sukrėtė dviejų pareigūnų mirtys, privaloma imtis pokyčių, kad tokios situacijos niekada nepasikartotų.

„Pareigūnų pasirengimui, sveikatos priežiūrai ir ligų prevencijai turi būti skiriama daugiau dėmesio. Kartu su statutinių tarnybų vadovais, pareigūnų bendruomene, medikais ieškosime būdų, kaip užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę, savalaikį paslaugų prieinamumą ir paskatinti sveiką gyvenseną“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Statutinių įstaigų vadovai ir VRM Medicinos centras įpareigoti iki spalio 24 d. Vidaus reikalų ministerijos vadovybei pateikti kompleksinius pasiūlymus, kaip tobulinti pareigūnų fizinio pasirengimo patikros procesą, pagerinti fizinės – psichologinės būklės prevenciją ir kaip skatinti sveiko gyvenimo būdą.

Statutinių tarnybų atstovų ir medikų pasiūlymai bus nuodugniai aptarti, o esant būtinybei – nedelsiant pakeisti teisės aktai ir užtikrintas tinkamas jų įgyvendinimas tam, kad tarnyba kiekvienam pareigūnui būtų maksimaliai saugi.