BDAR
gdpr

Viceministras A. Abramavičius su Ispanijos ambasadore aptarė saugumo ir migracijos situaciją regione

Data

2022 11 29

Įvertinimas
0
DSC_8650 (2).JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Ispanijos Karalystės ambasadore Lietuvai Maria Nieves Blanco Diaz ir aptarė saugumo ir migracijos situaciją regione.

Viceministras A. Abramavičius pasidalino informacija apie tebesitęsiančią Baltarusijos režimo hibridinę agresiją prieš Lietuvą, Baltarusijos pareigūnų gadinamą Lietuvos pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą bei Baltarusijos pareigūnų vykdomą neteisėtų migrantų stūmimą į Lietuvos teritoriją. Pasak vidaus reikalų viceministro, kovoje su instrumentalizuota migracija reikalingas vieningas Europos Sąjungos atsakas, būtinos teisinės priemonės, skirtos atremti priešiškų režimų neteisėtas veiklas.

Viceministras A. Abramavičius pabrėžė, kad visas valstybės sienos su Rusija ruožas yra stebimas modernia stebėjimo technika, o dar rugsėjo mėnesį Baltijos šalys ir Lenkija pradėjo taikyti griežtesnę Europos Sąjungos išorės sienos kontrolę atvykstantiems Rusijos piliečiams. Lapkričio mėnesio duomenimis, į Lietuvą neįleisti 702 Rusijos piliečiai.

Kalbėdamas apie Ukrainos pabėgėlius, A. Abramavičius teigė, kad nuo pirmos karo dienos Lietuva operatyviai organizavo pagalbą ukrainiečiams – atidaryti 7 registracijos centrai, pasitelkta nevyriausybinių organizacijų ir savanorių pagalba.

Lietuva priėmė daugiau nei 70 tūkst. Ukrainos pabėgėlių, iš kurių beveik 25 tūkst. yra nepilnamečiai. Dėl artėjančio šaltojo sezono Ukrainoje, Lietuva yra pasirengusi papildomai priimti apie 20-30 tūkst. ukrainiečių.

Ispanijos Karalystės ambasadorė pakvietė dalyvauti šių metų gruodžio mėn. Kadise, Ispanijoje, vyksiančioje Rabato proceso ministrų lygio konferencijoje. Rabato procesas yra tarpvyriausybinė Europos ir Afrikos šalių bendradarbiavimo migracijos ir vystymosi klausimais platforma.

Viceministras A. Abramavičius padėkojo už pakvietimą ir pritarė, kad regioniniai dialogai migracijos klausimais yra itin reikšmingi.

„Manome, kad tokie tarpvyriausybiniai dialogai migracijos klausimais turėtų būti maksimaliai išnaudojami, ypač tokiais sudėtingais laikais, kai autoritariniai režimai, siekdami savo tikslų, išnaudoja moteris, vyrus ir vaikus“, – teigė A. Abramavičius.