BDAR
gdpr

Viceministras A. Abramavičius su Japonijos ambasadoriumi aptarė saugumo situaciją regione

Data

2022 11 24

Įvertinimas
0
JP foto.jpg

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Ozaki Tetsu ir aptarė sienos su Kaliningradu kontrolę bei saugumo situaciją regione.

Viceministro A. Abramavičiaus teigimu, Lietuva ir toliau laikosi pozicijos, kad ES išorės siena yra uždaryta neteisėtam sienos kirtimui.

„Šiuo metu nėra realios hibridinės grėsmės iš Rusijos per Kaliningrado sritį. Tačiau išliekame budrūs dėl režimo siekio galimai pakartoti neteisėtų migrantų gabenimo ir stūmimo į Lietuvą scenarijų. Pabrėžiu, kad Lietuva yra tam pasiruošusi“, – teigia A. Abramavičius.

Viceministras pabrėžė, kad visas valstybės sienos su Rusija ruožas yra stebimas modernia stebėjimo technika.

Pasak A. Abramavičiaus, dar rugsėjo mėnesį Baltijos šalys ir Lenkija pradėjo taikyti griežtesnę Europos Sąjungos išorės sienos kontrolę atvykstantiems Rusijos piliečiams. Lapkričio mėnesio duomenimis, į Lietuvą neįleistas 681 Rusijos pilietis.

Anot Japonijos ambasadoriaus Ozaki Tetsu, Japonija vertina Lietuvos pagalbą Ukrainai ir griežtą poziciją dėl Rusijos vykdomo karo. Ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva ir Japonija galėtų artimiau bendradarbiauti užtikrinant savo šalių saugumą.

Viceministras taip pat pasidalino informacija apie tebesitęsiančią Baltarusijos režimo hibridinę agresiją prieš Lietuvą, Baltarusijos pareigūnų gadinamą Lietuvos pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą bei Baltarusijos pareigūnų vykdomą neteisėtų migrantų stūmimą į Lietuvos teritoriją.