BDAR
gdpr

Viceministras A. Abramavičius susitiko su ES teisėsaugos mokymo agentūros vadove

Data

2022 06 09

Įvertinimas
0
DSC_7544 (2).JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Europos Sąjungos teisėsaugos mokymo agentūros (CEPOL) vykdomojo direktoriaus pareigas einančia ispane Montserrat Marín López.

Susitikimo metu viceministras A. Abramavičius teiravosi dėl CEPOL vaidmens, padedant Ukrainos teisėsaugai kelti kvalifikaciją ir įgūdžius, kurių jai gali prireikti ne tik norint grįžti į įprastą pokario gyvenimą, bet ir ištirti agresoriaus karo nusikaltimus.

„Iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria ne tik Europa, bet ir visas civilizuotas pasaulis, neturi precedento. Rusijos karas prieš Ukrainą kelia ne tik regioninę humanitarinę, bet ir pasaulinę egzistencinę krizę. Manau, kad Europos teisėsaugos pareigūnų kvalifikacija yra patikimose rankose ir valstybių narių bendradarbiavimas, kurį neabejotinai skatina CEPOL veikla, bus gilinamas ir toliau tobulinamas“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Pasak viceministro, visų šalių, taip pat ir Europos Sąjungos, institucijos turi dirbti kartu efektyviai kaip niekada anksčiau.

CEPOL, įsteigta 2005 metais, rengia, organizuoja ir įgyvendina ES valstybių policijos ir kitų teisėsaugos pareigūnų mokymą.

CEPOL renginiuose aktyviausiai dalyvauja Vidaus reikalų ministerijos statutinės tarnybos (Lietuvos policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba) bei kitos šalies teisėsaugos institucijos. 

Pastaruosius keletą metų Lietuva yra aktyviausia šalis pagal pateiktą paraiškų skaičių dalyvauti CEPOL mainų programoje.