BDAR
gdpr

Viceministras A. Abramavičius susitiko su Irako delegacijos atstovais

Data

2021 07 29

Įvertinimas
3
DSC_3632.JPG

Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su į Lietuvą atvykusiais Irako delegacijos atstovais ir jiems pristatė Lietuvoje susidariusią situaciją bei nedemokratinio Baltarusijos režimo vykdomų veiksmų padarinius – beprecedentiškai augantį neteisėtai atvykstančių migrantų skaičių.

„Apie du trečdaliai šiemet neteisėtai atvykusių asmenų yra irakiečiai – vyrai, moterys, vaikai, tapę Aleksandro Lukašenkos režimo ir neteisėto žmonių gabenimo tinklų įkaitais. Šiuo metu jie gyvena pasienio užkardose, netrukus bus apgyvendinti stovyklavietėse. Migracijos departamentas nagrinėja jų prieglobsčio prašymus, o jei atsakymai bus neigiami, Lietuva sieks juos grąžinti į kilmės šalį“, – kalbėjo viceministras A. Abramavičius, susitikęs su delegacija. Jis taip pat pažymėjo, kad atvykstantys Irako piliečiai – tai aukos, kurios apgaule ir pažadais apie Europos Sąjungos vakarų šalis, atviliojamos prie Lietuvos sienos.

„Mes griežtai nesutinkame, kad Irako piliečiai būtų naudojami kaip režimo instrumentas, todėl ieškoma galimybių bendradarbiauti“, – teigė J.E. Abdulas Kareemas Toma Mehdi, Irako ambasadorius, Užsienio reikalų ministerijos Europos departamento direktorius. Abi šalys sutarė, kad būtina keistis informacija siekiant išardyti nusikalstamo žmonių gabenimo tinklus. Taip pat sutarta, kad Irako piliečiai turės užpildyti specialias deklaracijas prieš skrydį iš savo šalies, kad vėliau būtų lengviau juos identifikuoti.

Į Vilnių atvykę Irako atstovai apsilankė pasienio užkardose ir priėmimo centruose, kur apžiūrėjo, kokiomis sąlygomis gyvena neteisėtai atvykę į Lietuvą migrantai, tarp jų ir Irako piliečiai. Dvi irakiečių šeimos priėmė sprendimą grįžti į savo šalį ir pasinaudoti Tarptautinės migracijos organizacijos pagalba.

Be to, šio vizito metu sutarta dėl konsulinio pareigūno skyrimo iš Irako į Lietuvą, taip pat į Iraką turėtų išvykti ryšių palaikymo pareigūnas, sutarta dėl nuolatinio keitimosi informacija.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 3 145 migrantai. Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų (703) sulaikyta Šalčininkų rajone. Druskininkų savivaldybės ribose įkliuvo 664, Varėnos – 659, Ignalinos – 440, Švenčionių – 323, Lazdijų – 176, Vilniaus – 145, Zarasų – 35 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai.

Dauguma sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.