BDAR
gdpr

Viceministras A. Abramavičius susitiko su Prancūzijos žandarmerijos generaliniu direktoriumi

Data

2022 06 22

Įvertinimas
0
DSC_7664.JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Prancūzijos žandarmerijos generaliniu direktoriumi generolu Christian Rodriguez. 

Susitikimo metu viceministras A. Abramavičius pristatė saugumo situaciją ir jos raidą mūsų regiono šalyse. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rusijos vykdomai karinei agresijai Ukrainoje ir šio karo pasekmėms Europos žemynui.

„Jau dabar reikia mąstyti apie tai, kas bus pasibaigus karui Ukrainoje. Turime planuoti ne tik ukrainiečių grįžimą namo, reintegraciją ar Ukrainos atstatymą, bet ir įvertinti ilgalaikes karo pasekmes bei kuo anksčiau imtis prevencinių veiksmų prieš neteisėtą ginklų apyvartą, nusikalstamumą, prekybą žmonėmis. Tam reikia užtikrinti efektyvią ES išorės sienos apsaugą, pasitelkti ir informacinių technologijų įrankius siekiant globalaus atsako į šias problemas“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Pasak viceministro, Europos žemyne vykstantis karas, pandemijos pasekmės ir nestabili ekonominė situacija yra neigiamos kriminogeninės situacijos dinamikos veiksniai.

Generolas C. Rodriguez teigė, jog Rusijos agresija parodė, kaip svarbu stiprinti abipusį bendradarbiavimą bei keitimąsi teisėsaugos institucijų informacija.

Sutinku, jog karo pasekmės bus ilgalaikės ir atsispindės įvairiose srityse. Kuo glaudesnis bus mūsų bendradarbiavimas, tuo efektyviau bus galima sustabdyti nusikalstamas veiklas“, – sakė generolas C. Rodriguez. 

Anot generolo, dėmesys turi būti skirtas ir kibernetinių atakų bei aplinkosaugos nusikaltimų prevencijai.