BDAR
gdpr

Viceministras V. Dmitrijev: Lenkijos centralizuota priešgaisrinės saugos sistema – pavyzdys Lietuvai

Data

2022 10 26

Įvertinimas
0
DSC_8462.JPG

Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev susitiko su Lenkijos priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos vado Andrzej Bartkowiak vadovaujama delegacija. Susitikime aptarti aktualūs civilinės saugos klausimai ne tik regioniniu, bet europiniu mastu, taip pat Lenkijos geroji praktika pereinant iš dviejų civilinės saugos lygių sistemos į centralizuotą.

Pasak vidaus reikalų viceministro V. Dmitrijev, šiandieninėje geopolitinėje situacijoje civilinė sauga ir pasiruošimas galimoms krizėms yra vienas svarbiausių ministerijos prioritetų.

„Dedame maksimalias pastangas ir skiriame didelius finansinius valstybės resursus, siekdami pokyčių civilinės saugos srityje. Turime nepamiršti, kad prie pat ES išorės sienos yra nesaugi Baltarusijos Astravo atominė elektrinė. Todėl siekiant susidoroti su naujais iššūkiais planuojame suvienyti šalies priešgaisrinės saugos pajėgas į vieną sistemą. Lenkijos centralizuota priešgaisrinės saugos sistema – tai pavyzdys Lietuvai“, – teigia viceministras V. Dmitrijev.

Anot viceministro V. Dmitrijev, siekdama sukurti vieningą sistemą, Vidaus reikalų ministerija inicijavo pilotinį priešgaisrinės saugos modelį ir pakvietė šalies savivaldybes jame savanoriškai dalyvauti.

Radviliškio rajono savivaldybė pirmoji prisijungė prie pilotinio modelio, kuris, tikimasi, pagerins savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kels jų profesinę kvalifikaciją, padidins darbo užmokestį. Be to, tai užtikrins operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes.

Šis pilotinis projektas, viceministro teigimu, akivaizdžiai parodys siūlomo centralizuoto modelio privalumus ir suteiks pagrindą tolimesniems pokyčiams, didinantiems visuomenės saugumą.

Lenkijos atstovai taip pat pažymėjo, kad centralizuotas priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo modelis leidžia operatyviai reaguoti užtikrinant ne tik visuomenės ir valstybės saugumą. Ekstremalių situacijų metu vieninga sistema leidžia panaudoti gausias ugniagesių pajėgas teikiant pagalbą valstybės institucijoms. Pavyzdžiui, Lenkijos priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai organizavo Ukrainos karo pabėgėlių priėmimą ir buvo atsakingi už pabėgėlių transportavimą tiek Lenkijoje, tiek užsienyje.

Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje,  prasidėjo aktyvi pastatų, tinkančių priedangai oro pavojaus atveju, inventorizacija. Tikrinamos požeminės perėjos, automobilių stovėjimo aikštelės ir kiti statiniai, kuriuos gali rasti kiekvienas šalies gyventojas.

Artimiausiu laiku planuojama surengti dvišales priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybų bendras pratybas, siekiant geriau pasirengti galimai branduolinei ir radiologinei avarijai Astravo atominėje elektrinėje.