BDAR
gdpr

Viceministro A. Abramavičiaus susitikime su Estijos vidaus reikalų viceministru – atsako į migracijos krizę klausimas

Data

2021 11 19

Įvertinimas
0
DSC_4880 (2).JPG

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitikimo su Estijos užsienio reikalų viceministru Rein Tammsaar metu aptarė padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje bei Europos Sąjungos (ES) ir atsaką į Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę ataką.

Pasak viceministro A. Abramavičiaus, Estija yra stipri Lietuvos sąjungininkė kovoje su Baltarusijos režimo organizuojama hibridine ataka ir sąmoningai kuriama humanitarine krize prie ES išorės sienos.

„Lietuvai ir Lenkijai reikia didžiulių pastangų, kad atremtų spaudimą ir vykdytų savo įsipareigojimą veiksmingai saugoti išorinę ES sieną. Migrantų minios prie Lenkijos ir Baltarusijos sienų – dar viena organizuota provokacija, aiškus režimo ketinimas sukurti didelio masto incidentą, kuris užkurtų ilgalaikę propagandos mašiną.

Dėl to dėkoju Estijai už solidarumą ir greitus sprendimus migracijos krizės akivaizdoje. Ši krizė įrodė, kad Baltijos šalys kaip niekad vieningos ir kad mus sieja net ik bendra istorija, bet ir bendri tikslai“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Lietuva ir toliau nuosekliai laikosi pozicijos, kad reikia stiprinti ES teisinę sistemą, kad ji taptų atspari tokioms hibridinėms atakoms, kai pasitelkiama migracija kaip politinis ginklas. Lietuva yra parengusi Šengeno sienų kodekso pakeitimo pasiūlymus, kaip sutelkti dėmesį į stipresnę ES išorės sienų apsaugą ir nelegalių atvykėlių prevenciją apskritai, o ne spręsti nekontroliuojamo migracijos antplūdžio padarinius. Europos Komisija teisės akto pasiūlymą dėl Šengeno sienų kodekso planuoja pateikti šių metų gruodžio 1 d.

Migracijos krizės metu Lietuva iš Estijos sulaukė humanitarinės pagalbos pagal ES civilinės saugos mechanizmą, dvišaliu pagrindu gavo 105 km koncertinos fiziniam barjerui įrengti ties Lietuvos – Baltarusijos siena.

Estijos karo policija yra atsiuntusi 1 kinologą ir 2 apsaugos pareigūnus (iš viso – 3 pareigūnus), o Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba (PPA) atsiuntė 13 pareigūnų, 2 kinologus ir 2 dronus su operatoriais (iš viso – 17 pareigūnų), padedančių stabdyti išaugusius neteisėtų migrantų srautus Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Be to, Lietuvos pasienio pareigūnams talkina 2 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (Frontex) pareigūnai, deleguoti Estijos. Estija anksčiau taip pat buvo atsiuntusi bepilotes orlaivių įgulas, padėjusias stebėti Lietuvos pasienį.