BDAR
gdpr

Viceministro K. Lančinsko susitikime su Norvegijos ambasadoriumi – padėties pasienyje aptarimas

Data

2021 11 17

Įvertinimas
0
DSC_4785 (2).JPG

Vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas susitiko su Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Ole T. Horpestad ir aptarė nepaprastosios padėties įvedimą Lietuvos – Baltarusijos pasienyje bei kitus su neteisėtos migracijos krize susijusius klausimus.

Viceministras K. Lančinskas Norvegijos ambasadorių informavo, jog padėtis Lietuvos – Baltarusijos pasienyje išlieka įtempta, tačiau stabili:

"Pasienyje su Baltarusija sutelktos didelės mūsų pareigūnų ir kariuomenės pajėgos, kurios yra aukščiausioje parengtyje", - teigė viceministras.

Viceministras pažymėjo, jog ir toliau fiksuojami migrantų bandymai neteisėtai kirsti Lietuvos Respublikos sieną, tačiau didelių migrantų grupių ar stovyklų prie valstybės sienos iš Baltarusijos pusės nėra.

„Lietuva turi visišką Norvegijos palaikymą ir solidarumą“, – sakė Norvegijos ambasadorius O. T. Horpestad.

Norvegija dar vasarą su neteisėtų migrantų antplūdžiu susidūrusiai Lietuvai suteikė humanitarinę pagalba, atsiųsdama 2000 dviaukščių lovų ir 4000 čiužinių. Susitikimo metu ambasadorius pabrėžė, jog Norvegija pritaria naujų Europos Sąjungos sankcijų taikymui organizacijoms ir asmenims, prisidėjusiems prie neteisėtos migracijos krizės prie ES išorinės sienos organizavimo.

2015 m. su neteisėtų migrantų antplūdžiu buvo susidūrusi ir Norvegija, kai iš Rusijos į šalį neteisėtai pateko beveik 5500 migrantų iš Sirijos, Afganistano ir Irako. Reaguodama į migracijos krizę Norvegija pakeitė imigracijos taisykles ir nuo Rusijos atsitvėrė beveik 200 km tvora.