BDAR
gdpr

Vienoje viceministras A. Abramavičius aptarė aktualius migracijos ir sienos apsaugos klausimus

Data

2022 10 11

Įvertinimas
0
A A.jpg

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Vienoje, kur aptarė tolimesnius Baltarusijos režimo bandymus eskaluoti neteisėtą migraciją, taip pat Europos Komisijos rengiamus naujus migracijos teisės aktus.

„Vienos migracijos konferencija 2022“ panelinėje diskusijoje dalyvavęs viceministras A. Abramavičius teigė, jog sprendimų dėl  neteisėtos migracijos ir sienos apsaugos ES lygiu laukiama jau daugiau nei metus.

„Matome, kaip Baltarusijos režimas keršija vakarų šalims už paramą demokratinėms jėgoms – migrantų instrumentalizavimu ir hibridine ataka.  Šie iššūkiai, su kuriais susiduriame, neturi precedento. ES ir Šengeno erdvės išorės sienų apsauga yra mūsų visų bendra pareiga ir atsakomybė. Todėl praėjusiais metais inicijavome diskusiją dėl būtinybės pritaikyti ES teisę migracijos klausimais prie naujų realijų. Aktyviai dalyvaujame ir tikimės pasiekti vieningus sprendimus ES lygmenyje dėl Migracijos ir prieglobsčio pakto“, – sako vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius

Viceministras pastebėjo, kad ES valstybės skirtingai vertina pačią migraciją ir jos procesus. Siekiant narių vieningumo kuriant bendrą migracijos politiką, svarbu užtikrinti pusiausvyrą tarp asmenų teisės į prieglobstį ir nacionalinio bei visos ES saugumo. Taip pat labai svarbu atskirti įprastą piliečių migraciją ir autoritarinių režimų sukeltą instrumentalizuotą migraciją.

Panelinės diskusijos temoje „Migracijos valdymas neramiais laikais: Pagrindinės Europos perspektyvos“ dalyvavo Vokietijos, Bosnijos ir Hercegovinos ir Moldovos vidaus reikalų ministerijų ir viešojo saugumo atstovai.