BDAR
gdpr

VRM apdovanojo nusikaltimų prevencijos konkurso nugalėtojus

Data

2022 06 13

Įvertinimas
0
DSC_7612.JPG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo nusikaltimų prevencijos konkurso nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Atviram Šiaulių rajono jaunimo centrui. Premijos ir padėkos įteiktos ir kitiems konkurso dalyviams, parengusiems nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektus.

,,Geroji prevencijos praktika rodo, kad norint užkirsti kelią nusikaltimams svarbu orientuotis į artimiausią aplinką. Vietinių bendruomenių įsitraukimas, artimų socialinių ryšių puoselėjimas, tai pagrindiniai įrankiai kovoje prieš asmenų įtraukimą į nusikaltimus. Kiekvienas mažas žingsnis link saugesnės Lietuvos yra svarbus“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė. 

Tai jau 17 kartą vykstantis konkursas, skirtas geriausiam 2019–2021 metų nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektui ir bendruomenės iniciatyvai išrinkti. 

Šio konkurso tikslas – pabrėžti nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos svarbą ir skatinti projektų bei iniciatyvų, kuriais siekiama užkirsti kelią nusikaltimams ir kitiems teisės pažeidimams, bei mažinti nusikaltimų skaičių, rengimą ir vykdymą. 

Apdovanojimų metu konkurso nugalėtojams – Atviram Šiaulių rajono jaunimo centrui – įteikta 1600 eurų premija, 1000 eurų premija skirta Nacionaliniam socialinės integracijos institutui, 800 eurų premija – Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, 300 eurų premijas gavo judėjimo ,,Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyrius bei Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras. 

Už geriausią bendruomenės iniciatyvą apdovanotas Kauno Rokų bendruomenės centras.