BDAR

VRM: atvykstančiųjų be QR kodų mažiau nei 6 procentai

Data

2021 05 03

Įvertinimas
4
pasienio-akimirka-5e6e1df4ed643.jpg

Pasienyje su Lenkija karantino reikalavimų laikymąsi kontroliuojantys pasieniečiai fiksuoja, kad pastarąją savaitę privalomų QR kodų neturinčių keliautojų skaičius liko nedidelis – 5,6 proc. nuo visų patikrintųjų.

Nuo vasario 17 d. VSAT pareigūnai vykdo sustiprintą iš Lenkijos atvykstančių asmenų kontrolę siekdami užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi. Tokie keliautojai turi būti užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svetainėje ir gavę vadinamąjį QR kodą.

Balandžio 26 – gegužės 2 d. pasieniečiai patikrino 1 390 iš Lenkijos važiavusius asmenis 78 iš jų neturėjo QR kodų, tai sudarė apie 5,6 proc. visų vykusiųjų. Viso nuo priemonės pradžios (nuo vasario 17 d.) patikrinti 25167 asmenys, identifikuoti be QR kodų 8861, surašyta 54 ANK protokolų. Papildomai Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai atlieka įvežamų krovinių (paukštienos) kontrolę dėl paukščių gripo.

Taip pat nuo vasario 8 d. pasieniečiai jūrų ir oro uostuose talkina NVSC darbuotojams vykdyti papildomą visų atvykstančių asmenų medicininę karantininę kontrolę. Tikrinama, ar keliautojai užsiregistravę NVSC tinklalapyje, ar šie duomenys teisingi ir kt. Balandžio 26 – gegužės 2 d. į Klaipėdos jūrų uostą keltais atvyko 1985 asmenys, krovininiais laivais atplaukė 826 asmenys. Per oro uostus ES išoriniais reisais atskrido 6232 asmenų. VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8 d. tiek jūrų, tiek oro uostų kontrolės punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Be to, nuo kovo 10 d. VSAT vykdo kontrolę dėl privalomo COVID-19 testo turėjimo grįžtant ar atvykstant keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais, užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Jūrų ir oro uostuose pasieniečiai dirba kartu su NVSC specialistais, prie išorės sienos kelių kontrolės punktuose ir prie vidaus sienos – savarankiškai. Balandžio 26 – gegužės 2 d. iš viso buvo patikrinta 6266 asmenų, kuriems būtina turėti testą atvykstant. Buvo nustatyti 3 pažeidimai prie sienos su Latvija. Iš viso nuo kovo 10 d. patikrinta 50996 asmenų, nustatyta 23 pažeidimų.