BDAR
gdpr

Helsinkyje aptartos neteisėtos migracijos ir karo Ukrainoje pasekmės Baltijos regiono saugumui

Data

2022 06 08

Įvertinimas
0
20210707_133711 (1).jpg

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius kartu su Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Islandijos ir Švedijos atstovais dalyvavo Suomijos Vidaus reikalų ministerijos suorganizuotoje aukšto lygio diskusijoje Helsinkyje. Joje aptarta pasikeitusi saugumo aplinka Baltijos jūros regione, hibridinės atakos metu išmoktos pamokos, regiono šalių saugumo stiprinimo priemonės bei trumpalaikiai ir ilgalaikiai migracijos situacijos vystymosi scenarijai.

Viceministras A. Abramavičius, pristatydamas situaciją dėl Ukrainos pabėgėlių Lietuvoje, teigė, jog kalbant apie ateities iššūkius migracijos srityje, jau dabar turime ruoštis užsitęsusio karo Ukrainoje pasekmėms.

„Šiuo metu sutrikusios maisto tiekimo grandinės gali neigiamai paveikti Šiaurės Afrikos ir Vidurinės Azijos regionus, o tai reiškia, kad ieškodami geresnių gyvenimo sąlygų žmonės iš šių regionų gali rinktis kelionę į Europos Sąjungą. Papildomas rizikas taip pat gali sukelti galima visuotinė mobilizacija Rusijoje bei ekonominių sankcijų ir blogėjančių gyvenimo sąlygų veiksniai, kurie gali priversti dar daugiau Rusijos piliečių bėgti iš šalies“, – pabrėžė A. Abramavičius.  

Viceministras taip pat apžvelgė Baltarusijos režimo sukeltos neteisėtos migracijos krizės suvaldymo patirtį Lietuvoje. Pasak viceministro, Lietuva, siekdama atremti Baltarusijos režimo organizuotą hibridinę ataką, ėmėsi skubiai stiprinti valstybės sienos apsaugą bei inicijuoti bendrus ES lygmens sprendimus, kurie padėtų ES valstybėms narėms veiksmingai reaguoti į trečiųjų šalių vykdomą spaudimą pasitelkiant migracijos srautus siekiant politinių tikslų.