Minima ES kovos su prekyba žmonėmis diena

Data

2017 10 18

Įvertinimas
0
20171018_101941.jpg

Šiandien minima jau vienuoliktoji ES kovos su prekyba žmonėmis diena. Šiai dienai paminėti Vilniuje VRM kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje rengia žinių forumą diplomatams, reziduojantiems Lietuvoje „Prekyba žmonėmis“. Spalio 18–19 d. vyks tarptautinis seminaras, apie  prekybą žmonėmis ir žmonių išnaudojimą rašantiems, kuriantiems reportažus ir laidas žurnalistams „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida“.

„Dideli emigracijos skaičiai rodo, kad Lietuvos piliečiai yra rizikos zonoje, gali nukentėti nuo prekybos žmonėmis. Tai sunkiai išaiškinami nusikaltimai, apie daugelį atvejų pareigūnai nė nesužino, o pasekmės labai skaudžios“,– sako Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Sakydamas kalbą forume ministras pabrėžė, kad tik veikiant kartu, ieškant netradicinių partnerių ilgainiui galima pažaboti šiuos žiaurius nusikaltimus, suteikti pagalbą aukoms.

Taip pat spalio – gruodžio mėnesiais Lietuvoje vykdoma prekybos žmonėmis prevencinė kampanija. Planuojama, kad jos metu informacija apie prekybą žmonėmis ir teikiamą pagalbą pasieks daugiau kaip milijoną Lietuvos gyventojų ir svečių.

Statistika rodo, jog pernai nors ir neženkliai, tačiau daugėjo pradėtų ikiteisminių tyrimų, susijusių su prekyba žmonėmis – nuo 27 ikiteisminių tyrimų 2015 m. iki 29 tokių 2016 m. Dažniausiai nukentėjusieji buvo išnaudojami nusikalstamoms veikoms, priverstinėms santuokoms ir priverstiniam darbui. Nusikaltėliai daugeliu atveju taikosi į socialinėje rizikoje esančius asmenis.

Jungtinėje Karalystėje (JK) nustatoma daugiausiai atvejų, kur parduodami ir išnaudojami Lietuvos piliečiai. Pernai metais iš 51 nukentėjusiojo nuo prekybos žmonėmis 25 asmenys nukentėjo būtent JK. Nukentėję asmenys buvo parduoti seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui, nusikalstamoms veikoms, priverstinėms vedyboms.