Vidaus reikalų ministerijoje įvyko Nusikaltimų prevencijos gerosios praktikos konferencija: apdovanoti projektų ir bendruomenių iniciatyvų laimėtojai
Vidaus reikalų ministerijoje įvyko kokybiškai atsinaujinęs renginys – Nusikaltimų prevencijos gerosios praktikos konferencija, kurios metu buvo apdovanoti ministerijos iniciatyva jau 21-ąjį kartą surengto Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nugalėtojai.
Šių metų renginys sulaukė rekordinio aktyvumo – komisija, kurią sudarė akademinės bendruomenės, ministerijų ir teisėsaugos institucijų atstovai, vertino net 47 paraiškas (28 projektų ir 19 bendruomenių iniciatyvų) – dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.
Be to, Konferencijoje ypatingas dėmesys buvo skirtas šiuo metu itin jautrioms bei visuomenei aktualioms temoms: narkotikų prevencijai jaunimo tarpe bei vaikų ir jaunimo saugumo skaitmeninėje erdvėje iššūkiams.
„Mūsų tikslas – užtikrinti nusikaltimų prevencijos modelių ir gerosios praktikos sklaidą visoje šalyje. Konkurso apdovanojimų renginys peraugo į gerosios praktikos konferenciją, nes valstybė privalo kurti platformą, kurioje institucijos ir vietos bendruomenės galėtų dalintis pasiteisinusiomis iniciatyvomis, o geros idėjos virstų konkrečiais prevencinių veiklų sprendimais, mažinančiais nusikaltimų ir kitų pažeidimų skaičių. Tik stiprindami partnerystę galime efektyviai reaguoti į šiandienos iššūkius, ypač susijusius su narkotikų plitimu jaunimo tarpe bei grėsmėmis vaikų saugumui skaitmeninėje erdvėje“, – sakė laikinai pareigas einantis vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.
Šių metų konkursui Vidaus reikalų ministerija pasiūlė tris temas: „Bendruomenės atsakas į šiuolaikines grėsmes“, „Saugus eismas – saugi bendruomenė“ bei „Vagystės ir kiti nusikaltimai prekybos vietose: poveikis bendruomenės saugumui“. Projektų kategorijoje pagrindiniu laimėtoju buvo paskelbtas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas, kuriam atiteko 2 000 eurų premija ir ministro padėka už saugaus eismo prevencijos renginį „Man neVienodai“. Paskatinamosios premijos ir padėkos taip pat buvo įteiktos VšĮ Kelmės atviram jaunimo centrui (800 eurų), asociacijai „Daugėliai“ (400 eurų), Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto policijos komisariatui (400 eurų), Utenos apskrities VPK (400 eurų), VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardai (400 eurų) bei VšĮ „Via alba“ (400 eurų).
Bendruomenių iniciatyvų kategorijoje triumfavo asociacija „Naujieji Avižieniai“, įvertinta 1 200 eurų premija už saugaus eismo iniciatyvą. Paskatinamosios premijos ir padėkos buvo skirtos Grinkiškio bendruomenei (600 eurų) bei Akademijos bendruomenei (400 eurų). Be to, dešimtims kitų aktyvių organizacijų, savivaldybių administracijų irvietos bendruomenių buvo įteiktos asmeninės ministro padėkos už indėlį kuriant saugesnę aplinką.
Konferencijoje ypač didelis diskusijų laukas buvo nukreiptas į narkotikų platinimo skaitmeninėje erdvėje stabdymą bei vaikų apsaugą internete. Antrojoje renginio dalyje pranešimus skaitę ekspertai iš Policijos departamento, Ryšių reguliavimo tarnybos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pabrėžė, kad skaitmeninė aplinka šiandien kelia sparčiai augančias grėsmes – nuo elektroninių patyčių ir finansinio sukčiavimo iki nepilnamečių įtraukimo į tarptautines nusikalstamas veikas per socialinius tinklus. Pranešėjai akcentavo, kad globalioms vaikų išnaudojimo problemoms spręsti vien draudimų nepakanka – ne mažiau svarbu užtikrinti koordinuotą tarpinstitucinį atsaką, stiprinti visuomenės skaitmeninį raštingumą ir gerosios praktikos dalijimąsi, kad vaikų saugumas taptų realiu nacionaliniu prioritetu.
Roberto Riabovo, BNS nuotrauka
Atnaujinimo data: 2026-06-26
Taip pat skaitykite:
Gyventojų patirtis rodo: tiesiogiai susidūrę su institucijomis žmonės jas vertina geriau
Ministro V. Kondratovičiaus sveikinimas Tarptautinės valstybės tarnautojų dienos proga
