BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos narkotikų politikos komisijos nariai

Data

2022 11 03

Įvertinimas
0
313123946_871392880884593_699244384142494331_n.jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos narkotikų politikos komisijos (ECECACD) pirmininku, buvusiu Lenkijos prezidentu Aleksanderiu Kwasniewskiu ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptartos narkotikų kontrolės priemonės, jų poveikis vystymuisi, visuomenės sveikatai ir žmogaus teisėms, veiksmingesnės narkotikų kontrolės priemonės, taip pat  pristatyta geroji pasaulinė praktika.

Vidaus reikalų ministerija ir jai pavaldžios institucijos, įskaitant Policijos departamentą ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą, yra atsakingos už kovą su narkotikais ir su tuo susijusių nusikaltimų prevenciją. Lietuvos pasienyje su Baltarusija baigtas statyti fizinis barjeras bei sienų stebėjimo sistemos padeda kovoti ne tik su neteisėta migracija, bet ir su kontrabanda.

2021 m. Lietuvoje užregistruota daugiau nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu be tikslo platinti, ir daugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu, turint tikslą juos platinti. Disponavimas labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu taip pat padidėjo.

Tendencijos, susijusios su narkotinėmis medžiagomis nelegalioje apyvartoje, pastaraisiais metais išlieka panašios – kanapės užima didžiausią rinkos dalį. 2021 m. iš neteisėtos apyvartos buvo išimta 253 kg kanapių.

Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos narkotikų politikos komisiją 2021 m. lapkritį įkūrė grupė aukšto lygio lyderių, įskaitant buvusius regiono valstybių vadovus, politikus, mokslininkus, diplomatus ir filantropus.